Historie

Historie   v pěti  vzpomínkových dnech .........

(převzato z FB - autor Jitka)

Den první 

náš první Pan Pes - černý německý ovčák Cir . Nejlepší stopař v okrese , to tehdy bylo něco.Policie ho chtěla odkoupit ,ale u nás odjakživa zůstavají všichni psi, tak měla policie smolíka.S Cirouškem vyrůstala zlatá kokršpanělka Iriska.Iriska byla popelnice ,snědla na co přišla - jednou i tisícovku z botníku.Jezdili jsme na tábory do Svoru na soukromou louku pod lesem.Základnu jsme měli  v buňce místních kynologů.Louku jsme posekali a pak stavěli tábor od a do z.Byli to krásné bezstarostné dny s večerním táborákem při kytaře.Spát jsme chodili ráno.Iriska všem ožrala náplety u bundy .To jsem měla ještě psa jako psa - hlídače u domu a nic víc. Pak přišla naše první dobrmanka s PP - Ananké Beclar .A o tom až příště.........

svor 2   svor 3  svor 1  svor 4

Den druhý - dobrmánci.

Ananké Beclar - milovaná první fenka s PP. Na Aničku , jak jsme jí později říkaly , jsme se jeli podívat do Ostravy. Nikdo ze známých nechápal....... Proč se jedeme dívat takovou dálku na psa , o ceně ani nemluvě .Měli jsme favorita a tenkrát se začínalo jezdit na plyn. U čerpacích stanic ještě plyn nevedly.Tak s plným kufrem plynových bomb ve favoritu jsme vyráželi na dlouhou cestu........K Aničce jsem měla už jiný vztah . Bylo to něco jiného. Měli jsme ji doma , museli vyvazovat ouška a starost byla větší.Tak se postupně otevíralo mé srdce psímu. Milovat jsem ji začala , až , když přišly první štěňátka.To mokré "nic" při porodu ,co se objevilo, mě vyděsilo a zároveň se mi svíralo srdce .Takový pocit jsem ještě nezažila. Od té doby jsou pro mě štěňata štěstím ,radostí . Anička odchovala ve třech vrzích 15 štěňátek.

Z jejího prvního vrhu jsme si nechali Aronka Anaco - hnědého dobrmánka a pak ještě přibyla Funny Beclar - černá dobrmanka. 

an-sten 1 an-sten 8 zuza hlava

 dobrmanci 1

dobrmanci 2

Den třetí

Rotvajlerka Cira z Pohádkové jeskyně. Zlatá Cirunka - zakladatelka našeho chovu rotvíčků. Osud nám ji "přivál" do života.Měla zůstat půl roku a zůstala napořád.Milovala jsem ji.Byla moudrá ,spravedlivá a jemná. Moje první setkání s Cirunkou bylo ale děsivé.Byla zavřená v kotci ,manžel v práci ,já ji šla krmit .Otevřela jsem kotec a Cira v boudě s ohrnutými pysky vydávala děsivé zvuky...........No to bylo naše seznámení.V době mé těžké nemoci byla Círa mou oporou ,mou berličkou.Byla se mnou 24 hodin a vznikl vztah .Vztah ,který prostoupí vaším životem a nikdy nezmizí...... Chodila jsem na cvičák jen jako křoví ,doprovod.Nechápala jsem tu drezuru , co se dříve cvičilo.Bylo mi psů líto a Cirunku jsem rozmazlovala a mazlila,mluvila na ni a ona vše chápala.Byla tak vděčná .Cirunka odchovala 32 štěňátek.

Z posledního vrhu po Cirunce jsme si nechali naši drahou Elinku .Z té doby vzniklo přátelství se Zuzankou Smrčkovou - měla z našeho vrhu "C" Connie Anaco.Pak přátelství ,které se "táhne" od dětských let s Janou ,co měla Cannibálka Anaco .

sed

nem

nem 1

c 5

bastik

 cani1

Den čtvrtý

Elis Anaco- moje usměvavé sluníčko !Psí holčička ,ta ,která je neopakovatelná a jedinečná.Moje srdeční záležitost.Jaké jsem měla štěstí ,že mě doprovázela úsekem mého života.Není den ,kdy mi myšlenka na ni projede hlavou.Byla báječná ,chápavá ,spravedlivá ,milá - prostě NEJ........Její zrod nebyl vůbec jednoduchý.Poslední krytí Cirunky jsme naplánovali do Srbska na světového vítěze Bronka od Dragičeviča.Ke krytí mělo dojít na hranicích mezi Maďarskem a Srbskem.Čekali jsme ,čekali ,ale zbytečně.Po mnoha telefonátech jsme zjistili ,že bohužel v noci měl majitel Bronka smrtelnou nehodu .Po mnoha konzultacích s přáteli jsme se vydali v Maďarsku do chov.stanice von Gambrinus,kde Ciru nakryl Erlo von Gambrinus.A tak se narodila Elinka.Elinka byla nejen chytrá ,ale i moc krásná.Sbírala na výstavách jeden titul za druhým.Ale doma chybělo štěňátko....,než bude moci mít Elis.Jeli jsme se podívat na první vrh Connie Anaco k Zuzance Smrčkové .Nezůstalo jen u podívání a v náručí jsem už svírala "puclíka" Aničku - Abigail Queen Nemertini.Byl zrovna Valentýn ,tak jsem ji dostala k svátku zamilovaných.Anička odchovala 31 potomků a byla výborná máma.Moc jsem si to s ní užila.Mezitím manžel uchovnil Elinku .Tak bylo štěňátek , mých štěstíček ,dost.Elinka odchovala 20 potomků,byla to vynikající a pečlivá máma.Z prvního vrhu po Elince "F" Anaco jsme si nechali Fany.Z druhého vrhu "G" Anaco jsme si nechali Gábu - to konečně došlo ke spojení Elis x Bronko od Dragičeviča.Pak následovaly další vrhy a další štěňátka. 

 el hla

el 7

 ani 1

ani 2

 hist 1

ana co

 hist 2

hist 5

Den pátý 
Určitě musím vzpomenout na vrhy po Fany a Gábušce. Fany je taková ta hodná fenka , která ustoupí , když je ve smečce problém, bezproblémová a vzorná holčička. Odchovala celkem 26 potomků .

Krásné bylo , když měla štěňátka, že k nim pustila Elinku. Na jedné straně Fany kojila a z druhé strany Elis ošetřovala bříška , aby se štěnda vyprázdnila. Krásný pohled !
Nyní se Fany těší dobrému zdraví ( bože ,děkuji ti), v dubnu jí bude 10 let a užívá si her s Miou. Gába , to byla jiná sorta . Ke mě milá , vlídná a mazlivá. Strašně žárlila na ostatní fenky , ráda je "rovnala " a byla po Elis a Aničce vůdcem smečky. Škoda, že mi holčička odešla tak brzo na zákeřnou hnusnou nemoc. Gábuška odchovala 14 potomků a byla vzorná máma - ta k nim žádného psa ze smečky nepustila. Poslední moje holčička - Mia Anaco. Oříšek k rozlousknutí. Něco skončilo a nové začalo. Nové pro mě výcvik se vším všudy.Takže se s Miušákem stále učíme........ Má ráda obrany(díky Tomáš Taubner) ,poslušnost už méně. Musím vzpomenout na podporu Zuzana Smrčková při výcviku , někdy už jí vstávaly vlasy . A na podporu a pomoc při výstavách Bianco Dux Lucka Křížová- také byla hodně trpělivá.

Na podporu holek z lovosického cvičáku , hlavně Zdena Novotná. Sama bych asi uchovnění Miuš vzdala. Byly dny , kdy jsem si i pobrečela. Miuška měla zatím 3 potomky , krásné kluky Qwentíky . Mateřství ji změnilo , je vstřícnější a poslušnější. Náš vztah se prohloubil a tak to bude myslím napořád..........

 hist 7

hist 8

fan hlav1 

hist 3

 hist 13

 

 hist 12

hist 11